Final Conflict

Akční karetní hra volně šiřitelná na základě licence Creative Commons. ZIP archiv (70 MB) obsahuje PDF s kartami, jejich ruby a pravidla hry. Hru si zde můžete stáhnout a vytisknout nebo nechat u nás vyrobit.

Podpořte JerryLabs!

Nebo 🎁 platbou na účet 1126400055/3030

Zde může být vaše reklama
👪 2
Počet hráčů
25 minut
Délka hry
👶 od 12 let
Věk
kompetetivníakčníkaretnísci-fipost-apokalyptická

Více o hře

V roce 2500 nemá lidstvo na růžích ustláno. Zplundrovaná a zamořená planeta Země se stala nehostinným domovem pro lidstvo, jehož celosvětová populace se rozdělila do dvou ideologických frakcí.

Hnutí Progresu vyznává technooptimistickou víru v nikdy nekončící virtuální růst a pokrok díky neustálému vývoji nových technologií. Jedovatý vzduch i voda spolu s oslabenou atmosférou donutily tuto část lidstva k životu v obrovských převážně podzemních metropolích, kde většina obyvatel sotva kdy spatří sluneční světlo. Naplňování svých potřeb svěřili z velké části robotům a virtuální realitě.

Zbytek lidstva, který zůstal venku v pustině, se postupně adaptoval na změny. Hnutí Balance se řídí fundamentalistickou filosofií udržitelnosti a naprosté rovnováhy člověka s přírodou. Tato společenství jsou řízena striktními pravidly ohledně chování a stylu života svých členů, která jsou vynucována přísnými tresty. Nulový odpad a téměř stoprocentní recyklace vyžaduje náročný životní styl, který však přispívá k jejich odolnosti.

V metropolích Progresu lidé netušili, že venku může přežít nějaká civilizovaná společnost. Když utlumující se geotermální zdroje spolu s kolísající solární aktivitou začali způsobovat stále častější energetické problémy, byli donuceni do pustiny vyslat průzkumníky hledající nové zdroje. K jejich překvapení se na části povrchu vrátila vegetace v podobě radioaktivní džungle a tak rychle začali doplňovat energii nezbytnou pro chod měst spalováním zde získávané biomasy.

Střet Balance a Progresu na sebe nenechal dlouho čekat. Jakákoliv naděje na usmíření je z ideologických důvodu zcela nemyslitelná. Nastal poslední střet v historii lidstva, finální konflikt.

Final Conflict je poslední samostatně hratelnou expanzí karetní hry Super Trooper.